Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

SYBERIA wzdłuż i wszerz

W ramach "Ogrodów Sztuk" po raz trzeci TTK "Brama" gościła podróznika  Romualda Koperskiego, który kilkakrotnie przemierzył Syberię w trudnych i niedostępnych miejscach.
W pięknym stylu opisał je wydając kilka bestsellerowych pozycji.
Z zawodu pianista, podjął się gry na fortepianie i ustanowił rekord Guinnessa grając bez przerwy 103 godz i 8 sekund. R. Koperski to człowiek z pasjami, które chętnie realizuje - lotnictwo, rajdy samochodowe, sporty wodne.
Ponadto zasługą Jego jest sprowadzenie do Szymbarka chaty sybirackiej i towarowego wagonu sowieckiego - jako symbol wywózki Polaków na Sybir.
Aktywnie działa sprowadzając młodzież o korzeniach polskich na wypoczynek do kraju. Organizuje paczki świąteczne dla Rodaków na tej dalekiej syberyjskiej ziemi. Zbiórki okularów.
W tym roku po raz drugi podejmie próbę przepłynięcia łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego z Japonii do Stanów Zjednoczonych.
Na przeszło dwugodzinnym spotkaniu w bardzo interesująco  opowiadał i pokazywał na ekranie slajdy o  "Syberii wzdłuż i wszerz". Po prelekcji zagrał wiązankę melodii rosyjskich.
 

 

Nasi Przyjaciele